Lot No.: 849
Zegar kominkowy w stylu biedermeier
drewno mahoniowe, brąz złocony, 53 x 28 x 17,5 cm;
Wrocław, ok. poł. XIX w.
w kształcie liry, na 4 mosiężnych nóżkach owalna podstawa, na niej lwie łapy podtrzymuj1ce lirę zwieńczoną medalionem z wizerunkiem Apollona. Poniżej mosiężne aplikacje o formie roślinnych wici i strzała łącząca ramiona liry. Tarcza zdobiona gałązkami róż z arabskimi cyframi na emaliowanych okrągłych nakładkach; mechanizm z systemem bicia godzin i półgodzin, naciąg sprężynowy, z regulatorem wahadłowym, sygn. z tyłu na mechanizmie: HERM SCHULTZE / ... EFERANT / BRESLAU / RMS / 127727 17, 19;
Wrocław, ok. poł. XIX w.