Lot No.: 842
Lampa gabinetowa, elektryczna, z kobiecą postacią
kompozycja metali srebrzona galwanicznie;
Francja, pocz. lat 20. XX w.
podstawa nieregularna, z liści akantu; trzon w formie pnia drzewa, ze stojącą przy nim postacią bosonogiej dziewczyny w zwiewnej sukni, z gałązką maku w prawej ręce; lewa ręka obejmuje wielki kwiat maku wyrastający na wygiętej łodydze obok postaci; trzon zakończony pierścieniem ujętym sześcioma wywiniętymi, lancetowatym listkami, na którym wspiera się klosz - owoidalny lampion z różowego szkła, z fakturowaną powierzchnią podzieloną na wypukłe pola sznurową, regularną siatką; mosiężna tabliczka na podstawie powtarza zasłoniętą częściowo sygnaturę i tytuł rzeźby: „COQUELICOT / Par A Nelson”;
kompozycja metali srebrzona galwanicznie; szkło barwione w masie;
wys. całości 73 cm; wys. części metalowej 47,5 cm.
Francja, pocz. lat 20. XX w.
„Coquelicot” - mak polny - jest symbolem „obwodu pamięci” (Circuit du Souvenir) - obejmującego rejon bitwy nad Sommą w 1916.
9 000 zł