Lot No.: 811
Szkatułka na biżuterię, zamykana na kluczyk
stop cynowy, srebrzony (przetarcia); tkanina;
Niemcy, XIX/XX w.
na planie wydłużonego owalu, z wieczkiem na zawiasach; naroża kanelowane; front i tył zdobiony wypukłymi kartuszami w formie pelty, ujętymi gałązkami lauru; na ściankach bocznych- owalne, wypukłe medaliony; pośrodku wieczka - kolisty medalion opasany wieńcem różanym, wzdłuż krawędzi - małe, wypukłe medaliony i gałązki laurowe; część dekoracji - z repertuaru wczesnej secesji; spód skrzyneczki zdobiony motywem rozety i gałązek lauru; wnętrze wyścielone różową satyną;
stop cynowy, srebrzony (przetarcia); tkanina; wys. 10 cm, szer. 17,2 cm, głęb. 9,5 cm.
Niemcy, XIX/XX w.