Lot No.: 622
Para waz dekoracyjnych
Francja, nieokreślona wytwórnia, ok. poł. XIX w.
w formie kraterów na kwadratowej podstawie, trzon z profilowanym pierścieniem, czara w formie dzwonu z wywiniętym profilowanym wylewem, uchwyty osadzone na stylizowanych maskach. Korpusy obiegają miniatury z romantycznym pejzażem z architekturą i sztafażem;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, brzusiec i stopa montowane na metalowym trzpieniu; wys. 30 cm, podstawa 10,2 x 10,2 cm, średn. wylewu 16,6 cm, (znaczne przetarcia złoceń);
Francja, nieokreślona wytwórnia, ok. poł , XIX w.