Lot No.: 621
Zegar porcelanowy z dwoma puttami
mechanizm zegarowy: Lenzkirch (Badenia),
Aktiengesellschaft fu¨r Uhrenfabrikation - znak
po 1875; XIX/XX w. - pocz. XX w.
na niskiej owalnej podstawie z rocaillami wokół boków i plastycznymi gałązkami kremowych i różowych róż - dwa półnagie
uskrzydlone putta w przepaskach z draperii, odwrócone do siebie plecami, oba w dużym wykroku; w opuszczonych rękach za sobą podtrzymują cylindryczny walec z plastyczną dekoracją kremowymi różami, stanowiący obudowę werku z emaliowanym cyferblatem, przeszklonym dwustronnie; drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, metal (mosiądz), szkło;
wys. 31,5 cm, szer. ok. 30 cm, podstawa 25 x 13,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. dwie równoległe kreski przekreślone linią prostopadłą; na mechanizmie ryte: LENZKIRCH, gałązka iglasta z szyszką, niżej litery: A. G. U.
Porcelana: Niemcy, Plaue, Von Schierholz’sche Porzellanmanufaktur;
mechanizm zegarowy: Lenzkirch (Badenia), Aktiengesellschaft fu¨r Uhrenfabrikation (zał. 1851) - znak po 1875; XIX/XX w. - pocz. XX w.