Lot No.: 615
Pot-pourri neobarokowe
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 31 cm,
Francja, Fontainebleau (Paryż), Jacob Petit, ok. 1840
naczynie w formie czary o kulistym brzuścu i lekko wyciągniętych wolutowych roślinnych uchwytach oraz krawędzi, na podstawie - skalistym trzonie z liściastymi wolutami; pokrywa stożkowa, z regularnymi otworami, o falistej krawędzi, zwieńczona kiścią winogron; krawędzie i roślinne woluty złocone, wokół czaszy i na pokrywie barwne bukieciki i kompozycje kwiatowe; przetarte złocenia i drobne ubytki dekoracji plastycznej;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 31 cm, szer. 22,5 cm;
sygn. kob. podszkl. J. P.