Lot No.: 613
Zespół naczyń deserowych z dekoracją Zwiebelmuster
porcelana, kobalt podszkl.;
Miśnia, XIX/XX w.(?) - pocz. XX w.
czworoboczna płytka salaterka o falistej krawędzi, naczynie-dzbanuszek z pokrywką, z dwoma dziobkami i uchwytami oraz sześć płytkich miseczektygielków z porcelanową rączką; naczynie z dekoracją wzorem ”cebulkowym”, miseczki i salaterka z dekoracją wewnątrz i na zewnętrznych ściankach; u podstawy - pnia w dekoracji miseczek - sygnatura skrzyżowane miecze;
porcelana, kobalt podszkl.;
dzbanuszek - wys. 13 cm, szer. 16,5 cm;
salaterka - wys. 7,6 cm, 21 x 21 cm;
miseczki - wys. 3 cm, średn. 9,3 cm, szer. z rączką 12,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, na misce i dzbanuszku dwukrotnie przeszlifowane, oraz cyfry (59., 19, 22) na części naczyń, na misce ryte: No 9 oraz wycisk: 36.
2 800 zł