Władysław WANKIE (1860-1925)
Lot No.: 151
Jesień, ok. 1913 (?)
olej, płótno; 43,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Wankie
olej, płótno; 43,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Wankie
na odwrocie nalepka przyjęcia na wystawę Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych? z numerem 27873, z tytułem Jesień i datą nadesłania 8/10 (?) 191 [… ? - ostatnia cyfra nieczytelna].
Lit. obrazu: Janina Wiercińska, Katalog prac wystawianych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914, Wrocław - Warszawa - Kraków, 1969, s. 392/393 - wykaz prac Wł. Wankie wystawianych w Zachęcie, s. 393 - pod datą 1913 być może wymieniony oferowany obraz: „Jesień [wylosował ks. Stodulski]”.
Lit. ogólna: Władysław Wankie. 1860-1925. Wystawa monograficzna. Katalog dzieł istniejących i zaginionych, komisarz wystawy Lija Skalska-Miecik, asystent Ewa Micke, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1989 [autorki opracowania nie wymieniają oferowanego obrazu].
23 000 zł