Lot No.: 8
Pismo Święte w obrazach
„Dzieje Starego i Nowego Testamentu.
Na jęz. pol. przeł. x. Józef Kłos.
Z 236 wielkiemi ilustracjami podług oryginałów najlepszych mistrzów”, Poznań
[1932]. Księg.[arnia] i Inst.[ytut] Sztuk Pięknych. 44 x 33 cm, 255 stron, 236 drzeworytów; oprawa oryginalna wydawnicza, płótno bogato zdobione i złocone, oryginalne wyklejki (chromolitografia) z wizerunkami i symbolami czterech Ewangelistów oraz centralnie otoczona owalem kompozycja połączonych liter P, X, A, ? ., oryginalny kartonowy futerał. Stan zach.: niewielkie zagięcia, blok lekko poluzowany, poza tym bardzo dobry.
[Litera X wpisana w P - to dwie pierwsze litery zapisanego po grecku słowa Chrystus (??????? - Khristós). Czytany również jako PaX - pokój. ? i ? - pierwsza i ostatnia litera alfabetu greckiego - symbol Jezusa Boga i jego wszechmocy. "Jam jest Alfa i Omega - mówi Pan Bóg - Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec."]
Na każdej stronie nowej części książki półstronicowa ilustracja i stosowny cytat z Pisma Świętego. Pierwowzorem niniejszego wydania była opublikowana w Lipsku (1860) słynna Biblia w obrazach ("Die Bibel in Bildern" z ilustracjami autorstwa Juliusa Schorra von Carolsfeld). Edycja zawiera nie wypełnioną kronikę rodzinną (!)
1 100 zł