Lot No.: 904
Stolik do łóżka
konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń, jawor;
83 x 109 x 51 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
z blatem prostym na dłuższych bokach zakończonych na krótszych nieco węższymi łukami, wspartym na jednym z krótszych boków na toczonym trzonie, umieszczonym na wydłużonej platformie - nodze pod trzonem zbliżonej do koła, w dalszej części naśladującym zarys blatu, fornirowany, ozdobiony jasną żyłką. Pod blatem i w trzonie mechanizm umożliwiający regulację wysokości;
konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń, jawor; 83 x 109 x 51 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Stolik do pracy i jedzenia w łóżku, zwykle był przeznaczony dla osób chorych lub starszych. Prezentowany elegancki model o typowej formie klasycystycznej modnej w 1 poł. XIX i XX w.