Lot No.: 902
Stolik do gry w stylu eklektycznym
konstrukcja - dębina; fornir - drewno drzew owocowych:
grusza (?); 65,7 x 57,5 x 57,5 cm.
Europa Środkowa, koniec XIX w.
o sześciobocznym blacie, z intarsjowanym polem szachownicy oraz płaskorzeźbionymi scenami na czterech bokach z motywami polowania i zwierząt leśnych: niedźwiedź i bóbr, jeleń i sarna, dzik i pies, wilk i kaczka, z dwoma płaskimi szufladkami, wsparty na czterech tralkach, w górnej partii łukowato wygiętych, ozdobionych płaskorzeźbionymi maszkaronami i spiętych między sobą prostymi łączynami, zakończonych zwierzęcymi stopkami spiętymi krzyżakiem; konstrukcja - dębina; fornir - drewno drzew owocowych: grusza (?);
65,7 x 57,5 x 57,5 cm.
Stolik do gry, prawdopodobnie w warcaby (płytkie szufladki na pionki), ozdobiony precyzyjnie opracowanymi, plastycznymi scenami z polowania (?). Fantazyjnie opracowana podstawa wskazuje na unikatowe wykonanie .
2 000 zł