Lot No.: 852
Lampa gabinetowa, elektryczna
Polska, Warszawa, w typie wyrobów
Braci Łopieńskich, 2 tercja XX w.
na trzech kolistych nóżkach; podstawa trójkątna o wklęsłych bokach i ściętych narożach, zdobiona pasem ornamentu palmetowego; trzon gładki, smukły, z bazą w formie misy wspartej na trzech delfinach; głowica z palmowych liści; klosz w formie spłaszczonej półkuli, szklany, jasno-kremowy, marmoryzowany, z brązowymi żyłkami, mocowany na stelażu z szerokim pierścieniem na trzech wspornikach;
brąz złocony i barwiony zielonkawą patyną; szkło marmoryzowane; wys. 54 cm, średnica klosza ca 35 cm.
Polska, Warszawa, w typie wyrobów Braci Łopieńskich, 2 tercja XX w.