Lot No.: 837
Kilimek
wełna, 97 x 46 cm.
Polska, Gliniany; lata 30. XX w.
z motywem stylizowanych kwiatów nasturcji w kilku odcieniach czerwieni, oranżu i żółci, z łodygami i liśćmi w odcieniach zieleni od seledynu do malachitu; tło piaskowo-beżowe; w jednym z naroży czerwony trójkącik równoramienny (być może część proporczyka - sygnatury Polskiego Towarzystwa Tkackiego w Glinianach k. Lwowa);
wełna, 97 x 46 cm.