Lot No.: 822
Wazon - flet
brąz; wys. 80 cm, średnica wylewu 27,3 cm;
podstawa 25 x 23,5 cm.
Austro-Węgry?; pocz. XX w.
wielki, wysmukły flakon z zielonkawego szkła fakturowanego w ukośną rombową kratkę, z szeroko wywiniętym wokół krawędzi falbaniastym kołnierzem; oprawa z brązu złożona z dzwonowato wysklepionej, ażurowej podstawy z parą gruszkowatych medalionów - rezerw w obramieniach z laurowych gałązek i małżowin (w rezerwach reliefowe scenki z muzykującymi puttami) oraz - dwóch pionowych listew zwiniętych na końcach w woluty, z perełkową ością,
obejmujących flet po bokach; w połowie wysokości wazon opasany plastycznymi girlandami różanymi przewiązanymi wstążką; szkło barwione w masie, fakturowane;
brąz; wys. 80 cm, średnica wylewu 27,3 cm; podstawa 25 x 23,5 cm.
Austro-Węgry?; pocz. XX w.