Lot No.: 816
Zegarek kieszonkowy, remontoir, SCHAFFHAUSEN
złoto 14 K, metal złocony;
Szwajcaria, Schaffhausen IWC, po 1935.
w kopercie złotej, podwójnej, odkrytej; koperta zewnętrzna dekorowana grawerowanymi motywami geometrycznymi i dwoma pasami stylizowanego ornamentu kwiatowego; od spodu bite cechy probiercze szwajcarskie: „14 K” pod koroną, znak z wiewiórką i „0,585” oraz nr „917165”; ponadto znak firmowy w kole: „PROBUS / IWC / SCAFUSIA” i repunca polska, krakowska z głową husarza, wprowadzona po 1962; dekiel wewnętrzny metalowy, złocony, z napisem: „International Watch Co Schaffhausen”; niżej bite: „METAL”; od spodu powtórzone: „METAL” i nr „917165”; wewnątrz mechanizmu nr
„891647” i napis na obrzeżu: „METAL”; tarcza z wydzielonym pierścieniem, na którym oznaczenia godzin złotymi cyframi arabskimi; pośrodku u góry napis: „International Watch Co / SCHAFFHAUSEN”; u dołu tarczka sekundnika z cyframi arabskimi; osłona tarczy wtórna - tworzywa sztucznego; na główce naciągu powtórzona cecha z wiewiórką; owalna antabka zdobiona obustronnie stylizowanym laurem;
złoto 14 K, metal złocony; tworzywo sztuczne; średnica 4,8 cm, wys. z koronką 6,2 cm.