Lot No.: 734
Komplet do kawy i herbaty
srebro próby 950 cechowane, waga 2759 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, cukiernicy dwuusznej i mlecznika wspartych na kolistych, profilowanych, ozdobionych pasem godronów nóżkach, z brzuścami gruszkowatymi, gładkimi, pod górną krawędzią ujętymi w półwałek godronowy zdobiony dwoma stylizowanymi muszlami; dzbanki z wylewami w formie dzióbka, wylew mlecznika szeroki, trójkątny; nakrywki dzbanków i cukiernicy kopulaste, zwieńczone gałką; ucha dzbanków i mlecznika drewniane osadzone w srebrnych okuciach;
ucha cukiernicy łamane z liśćmi u nasady; wnętrza cukiernicy i mlecznika złocone;
srebro próby 950 cechowane (Minerwa z 1, znak złotnika EM w rombie);
dzbanek - wys. 25,5 cm, szer. 22 cm, głęb. 11 cm;
imbryk - wys. 22,9 cm, szer. 23,4 cm, głęb. 12,6 cm;
cukiernica - wys. 17,9 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 12,5 cm;
mlecznik - wys. 14,3 cm, szer. 14 cm, głęb. 8,2 cm;
waga 2759 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
8 200 zł