Lot No.: 731
Plakieta srebrna w ramie
srebro repusowane; wys. 9,5 cm, szer. 14 cm;
Polska, XX w.
z przedstawieniem galeonu płynącego po wzburzonym morzu, z orłem heraldycznym na rufie i na banderze, na pierwszym planie stylizowana brama portowa skomponowana z wolut, i muszli, z ustawionymi po bokach, na postumentach, nagimi postaciami kobiet trzymających w jednej ręce łuk, w drugiej osłaniającą ramiona tkaninę. Plakietka ujęta w passe-partout lniane, z krawędzią otworu ozdobioną listwą złoconą, w szerokiej ramie drewnianej, profilowanej, częściowo złoconej,
zdobionej ornamentem roślinnogeometrycznym i półwałkiem laurowym;
srebro repusowane; wys. 9,5 cm, szer. 14 cm ( w świetle oprawy); z ramą - wys. 40 cm, szer. 44,5 cm.
Polska, XX w.
Plakieta została wykonana prawdopodobnie już
w XIX w. Zastosowanie przez złotnika techniki
repusowania oraz wybicie cechy 12 miały sugerować wcześniejsze jej powstanie.