Lot No.: 726
Paterka z pałąkiem
srebro wewnątrz złocone próby 84 cechowane,
waga 171 g. Moskwa, 1833
na prostokątnej, wyoblonej stopie dekorowanej skośnymi puklami, z krótkim, zdobionym stylizowanymi palmetkami, trzonem, z czarą prostokątną o wyoblonych krawędziach, na osi dłuższej lekko uniesioną, z puklowanym dnem, ozdobioną pod
górną krawędzią pasem drobnych pukli, z kołnierzem wywiniętym dekorowanym moletowanym pasem stylizowanych listków i koszami kwiatów w narożach; pałąk ruchomy dekorowany umieszczoną centralnie rozetą z odchodzącymi od niej
liściastymi gałązkami;
srebro wewnątrz złocone próby 84 cechowane (cechy częściowo zatarte - znak Moskwy, 84, 1833); wys. 8 cm, szer. 13,3 cm, głęb. 10,5 cm; waga 171 g.
Moskwa, 1833