Lot No.: 715
Konfitiera empirowa
srebro próby 950 cechowane, waga 1142 g.
Paryż, złotnik Sixte Simon Rion, 1809-1819
wsparta na 4 sfinksach i kolistej podstawie z galeryjką zakończoną giloszowaną obręczą, z podwyższeniem, na którym wsparty na czterech lwich łapach ażurowy owoidalny koszyczek ze szklanym, szlifowanym w soczewki naczyniem na konfiturę; koszyczek w dolnej partii zdobiony w owale i motywy floralne, powyżej dwie postaci siedzących kobiet w strojach antycznych, grających na lirze i kitarze, na przeciwległej osi 2 kaduceusze z rogami obfitości i dwa wysokie wolutowe uchwyty zakończone liściem i rozetą akantową; pod górną krawędzią fryz ażurowy z palmetek; nakrywka uskokowo wywyższona zwieńczona łabędziem siedzącym w łódkowatym koszu; na 1/3 wysokości zamocowanych 12 uchwytów na łyżeczki (dobierane); łyżeczki złocone z czerpakami z monogramem DP i trzonkami z dekoracja floralną;
srebro próby 950 cechowane (kogut z 1, cecha Association des Orfevres z literą P, znak złotnika), szkło; wys. 22,7 cm, szer. 19,7 cm, głęb. 15 cm; waga 1142 g.
Paryż, złotnik Sixte Simon Rion (czynny w 1. tercji XIX w.), 1809-1819