Lot No.: 629
Filiżanka z herbem dwudzielnym Kolumna i Jastrzębiec
Polska, Baranówka - manufaktura porcelany, 1829
filiżanka koniczna z obręczową stopką, z prosto łamanym uszkiem; na froncie 2-dzielna tarcza herbowa ze złotą obwódką, z herbem Jastrzębiec na czerwonym polu i herbem Kolumna na polu niebieskim; herby z klejnotami na koronach na listwie tarczy; krawędzie i uszko złocone, mocno przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 6,5 cm, szer. (z uszkiem) 11,7 cm;
sygn. czernią naszkl. odręcznie: rosyjski orzeł 2-głowy z insygniami, niżej cyrylicą: BARANOVKA / 1829, niżej: F. MEZEROV', powyżej: 11.
5 500 zł