Lot No.: 625
Żardiniera z reliefowymi gałązkami i kompozycjami kwiatowymi
fajans delikatny (odlew);
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
o podłużnej, łódkowej, puklowanej symetrycznie czaszy z lekko uniesionymi krótszymi bokami, na owalnej wypukłej stopce. Wzdłuż krótszych boków, stopki i krawędzi reliefowe motywy zielonych, przeplatających się gałązek, które ze stopy przechodzą na brzusiec pędami, zakończonymi pośrodku pod krawędzią podłużną kompozycją różowo-kremowych róż (?); naczynie w tonacji oliwkowo-szmaragdowej;
fajans delikatny (odlew), farby ceramiczne ze szkliwem matowym i ołowiowym; wys. 21 cm, szer. 36 cm, głęb. 16,5 cm;
sygn. wyciskiem: 2/ 6 113, ryte: I.