Lot No.: 624
Trzy naczynia - pojemniki w kształcie kaczek ( pasztetniczki?)
Polska, Horodnica, fabryka fajansu i porcelany,
okres A. F. Sussmanna, lata 1880-1917
trzy podłużne naczynia z pokrywkami, w kształcie kaczek; lekkie przetarcia szkliwa przy krawędziach pojemników;
porcelana, farby naszkliwne i szkliwne- lekko opalizujące w gamie błękitnej (1 pojemnik) i szmaragdowo-zielonkawej (2 pojemniki);
wys. 13,5-14 cm, dł. 24 cm;
sygn. na nieszkliwionych spodach niebieskim stemplem: cyrylicą monogram wiązany AF, niżej cyrylicą: ZUSMAN' / GORODNICA (jedna pasztetniczka) lub: tarcza herbowa pod koroną miejską (corona muralis), okolona z boków
napisami: A. SUSSMANN oraz GORODNIZA, litery R i Z odwrócone (dwie pasztetniczki).
Polska, Horodnica, fabryka fajansu i porcelany (zał. 1806), okres A. F. Sussmanna, lata 1880-1917