Lot No.: 623
Wazon dekoracyjny z dwiema kompozycjami malinowych róż
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
XIX/XX w., wg modelu z 1 poł. XIX w.
wazon - amfora, o owoidalnym brzuścu, z uchwytami - pędami akantu, osadzonymi na brzuścu w owalnych plastronach, z szeroką szyjką lekko rozchyloną przy krawędzi, na szpulowej stopce i płaskiej, kwadratowej plincie. Na brzuścu dwustronnie kompozycje pełnych malinowych róż oraz trzy drobne listki lub pączki różane w dolnej części brzuśca; wokół szyjki, nasady i podstawy stopki i plinty - szlaki stylizowanych złoceń roślinnych; nasady i krawędzie uchwytów oraz brzegi złocone;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; stopa montowana brzuścem na trzpień metalowy; wys. 31,7 cm, podstawa 10,8 x 10,8 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło, druk ceglasty: jabłko królewskie zwieńczone krzyżykiem, niżej: KPM, czernią naszkl. 141/33, B.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),XIX/XX w., wg modelu z 1 poł. XIX w.