Lot No.: 622
Zespół naczyń deserowych z dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w. (okres powojenny).
sześć kompletów: filiżanka z uszkiem - splecionym pędem i miseczkowym spodkiem oraz talerzyk deserowy, z powtarzającym się w komplecie (na filiżance, spodku i talerzyku) większym kwiatem (powój, róża polna, nagietek, aster, złocień lub anemon) oraz talerz - płaska patera, z makiem i groszkiem pachnącym w lustrze. Wokół kołnierzy talerzy i
spodków oraz brzegów filiżanek relief Ozier (plecionka koszykowa) w segmentach;
krawędzie wielopłatkowe, złocone; dużą kompozycję kwiatową na powierzchni naczyń uzupełniają drobne gałązki kwiatowe;
filiżanka - wys. 7 cm, średn. brzegu 9,2 cm;
spodek - wys. 3,9 cm, średn. 14,8 cm;
talerzyki - wys. 2,4 cm, średn. 18,6 cm;
patera - wys. 4 cm, średn. 28 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, dwukrotnie przeszlifowane, naszkl. czernią: 38a/47, 38a/85, 38a/123, wyciski 2- i 3-cyfrowe.