Lot No.: 619
Para lichtarzy 4-świecowych, 3-ramiennych, z plastyczną dekoracją kwiatową
Niemcy, Drezno, VEB Sachsische
Porzellanmanufaktur Dresden,
1 ćw. XX w. - okres międzywojenny.
na trójdzielne trzony z rocaillami i kartuszami z gałązkami kwiatowymi, o trójdzielnych podstawach z wydzielonymi z wolutowych krawędzi trzema nóżkami - nakładane na metalowym bolcu trójdzielne esowate ramiona z wyższą środkową tulejką na świecę; ramiona lichtarza z barwną plastyczną dekoracją kwiatową; profitki i tulejki na świece ze złoceniami;
porcelana, dekoracja plastyczna „z ręki”, farby naszkliwne, złocenia, elementy montażowe mosiężne; wys. 38,5 cm;
sygn. drukiem kobaltem podszkl.: kaligraficzny monogram wiązany PS, niżej: Dresden, brązem naszkl. : 0943 lub 07.
Niemcy, Drezno, VEB Sachsische Porzellanmanufaktur Dresden (Sachsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme), 1 ćw. XX w. - okres międzywojenny.