Lot No.: 617
Lampka do buduaru - dama z pieskiem
sygn. wyciskiem: MADE/ IN/ ITALY,
odręcznie ryte: C. Mollieri(?).
Włochy, pracownia autorska, XX w.
trzon lampy w formie figurki damy w kwiecistej, długiej sukni, siedzącej na stołku, z nogami na pluszowej poduszce, lekko pochylonej ze smakołykiem w dłoni w stronę pieska, wspinającego się na jej kolana; za siedzącą - ceramiczny trzon z metalową oprawą na żarówkę i kloszem ośmiodzielnym, obciągniętym materiałem, lamowanym aksamitem, z frędzlami z drobnych kamieni półszlachetnych;
fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowo-boraksowe, metal, tkanina, kamienie półszlachetne (agaty?); wys. ok. 40 cm;
sygn. wyciskiem: MADE/ IN/ ITALY, odręcznie ryte: C. Mollieri(?).