Lot No.: 616
Zespół naczyń deserowych z dekoracją drobnymi gałązkami kwiatowymi
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w.
składa się z 6 niskich, szerokich filiżanek lekko puklowanych ze spodkami o falistych krawędziach i 6 talerzyków deserowych; naczynia zdobione symetrycznie rozmieszczonymi drobnymi barwnymi gałązkami kwiatowymi (m.in. bratki, różyczki, powoje, dzwonki, ostróżki, groszki, prymulki), uszka i krawędzie złocone;
filiżanka - wys. 5 cm, średn. krawędzi 9,6 cm;
spodek - wys. 2 cm, średn. 14,6 cm;
talerzyki - wys. 2,5 cm, średn. 20,2 cm;
sygn. kobaltem naszkl. skrzyżowane miecze, wyciski 1-, 2-, 3- cyfrowe; naszkl.: 44., 29., 43.
Miśnia, 2 poł. XX w.