Lot No.: 613
Figurka mędrca (mandaryna?) z dzieckiem
Chiny (lub Japonia?), XIX/XX w.
figura stojącego mędrca, z długą cienką brodą i bokobrodami, w zielonej szacie we wzór kwiatowy lamowanej niebieską wzorzystą taśmą, w niebieskim nakryciu głowy przechodzącym z tyłu w opadająca na plecy trójkątną chustę; na lewym ramieniu dziecko w czerwonym kubraku i niebieskich spodniach;
(otwory w uszach - na pałeczki kadzidła?);
porcelana, farby naszkliwne (emaliowe); wys. 45,5 cm;
od spodu sygn. owalnym wyciskiem ze znakami ideograficzno-fonetycznymi