Lot No.: 2
Polska w latach wojny światowej; Polska w pierścieniu prób i ognia. Pamiątkowy zbiór fotografji i dokumentów
Warszawa 1930-1933.
Warszawa 1930-1933.
34 x 23 cm. Oprawa wydawnicza; na obu okładkach ślepo tłoczona scena alegoryczna z żołnierzem wśród zasieków i wzlatującym orłem symbolizującym odrodzenie Polski wg projektu Lucjana Jagodzińskiego (1897-1971). Stan: niewielkie zaplamienia i przetarcia, poza tym bardzo dobry.
Zeszyt 1 - lata 1914-1918. Zbiór ponad 550 fotografii z czasów I wojny światowej uwzględniający szczególnie udział legionów Piłsudskiego. Na końcu zamieszczono rozkładaną tablicę z ważniejszymi odezwami, obwieszczeniami i rozporządzeniami, m.in. o konfiskacie metali i zwalczaniu wstrętu do pracy.
Zeszyt 2 - lata 1918 - 1926. Zbiór ponad 500 unikalnych fotografii stanowiących interesujący materiał ikonograficzny dotyczący II Rzeczypospolitej w czasach od zakończenia I wojny do zamachu majowego. Każda fotografia opatrzona jest obszernym komentarzem.