Lot No.: 628
Para wazonów tykwowych z dekoracją kwiatową
Chiny, dynastia Qing (1644-1911),
kopia z okresu cesarza Qianlong (1735-1796), XX w.
podwójnie wybrzuszone, z wąskimi, długimi szyjkami; wokół brzuśców nałożona „tapetowo” barwna dekoracja kwiatowa
o cienkim ciemnym konturze (m.in. peonie, chryzantemy, żonkile, maki, anemony) uzupełniona złoceniami; wokół podstaw,
przewężenia pomiędzy brzuścami i szyjek szlaki ornamentu kobaltowego;
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 31,6 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: kwadratowy ideogram (podobny do znaku na wyrobach z okresu cesarza Qianlong).
Chiny, dynastia Qing (1644-1911), kopia z okresu cesarza Qianlong (1735-1796), XX w.