Lot No.: 910
Stół w stylu Ludwika Filipa
sosna, brzoza, mahoń; 76 x 132 x 62 cm;
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
z prostokątnym blatem, w zarysie falistym, profilowanym na obrzeżu, z szufladką w oskrzynieniu, wsparty na dwóch toczonych i rzeźbionych podporach, rozwidlonych w esowate dwójnogi na płozach i kółkach, spiętych spiralną łączyną.
Stół do pracy w stylu Ludwika Filipa, o klasycznym kształcie, dekoracyjnym podnóżu ozdobionym plastycznymi płaskorzeźbami. Blat zaokleinowany wzorzystym fornirem mahoniowym. Stan do konserwacji.