Lot No.: 904
Etażerka z tacą w stylu neoklasycystycznym
mahoń, jawor, platan (?); 80 x 88,5 x 54,5 cm.
Anglia, pocz. XX w.
z dwoma owalnymi półkami i tacą umieszczoną na górnej mniejszej, wspartej na ceowatych podporach oraz dolnej większej na graniastych, zbieżnych u dołu wygiętych na zewnątrz, spiętych wiązaniem z dwóch ceownic, intarsjowana. Ramiaki ozdobione żyłkami i kampanullami, obrzeże tacy pionowymi pasami;
Anglia, pocz. XX w.
Etażerka do podawania herbaty i drobnych przekąsek, w stylu klasycyzującym modnym na początku XX wieku w czasie
panowania Edwarda VII. Ozdobiona subtelnymi dekoracjami intarsjowanymi oraz wzorzystym fornirem typowym dla
imitowanego stylu i tego okresu.