Lot No.: 846
Lampa salonowa, elektryczna
brąz złocony galwanicznie;
Polska, Warszawa, firma Braci Henneberg,
pocz. XX w.
podstawa trójnożna, zdobiona motywem muszli; korpus w formie amfory, ujętej u dołu koszyczkiem z lancetowatych liści,
wspartej na wielopłatkowym talerzyku; szyja naczynia w kształcie smukłego kielicha z lancetowatych płatków; brzusiec
giloszowany w pionowe pasy, od frontu dekorowany owalnym kartuszem;
zdobienia noszą cechy motywów secesyjnych i egiptyzujących; na spodzie w owalu znak firmowy: „B. HENNEBERG
/ * / WARSZAWA”;
brąz złocony galwanicznie; wys. korpusu 28,5 cm, szer. podstawy ca 14,5 cm, wys. z abażurem (współczesnym) 53,5 cm.
Polska, Warszawa, firma Braci Henneberg, pocz. XX w.