Lot No.: 840
Zegar kominkowy z figurą prządki (Ariadna?)
marblit, biskwit, brąz złocony, mosiądz, stal, szkło;
Francja, 3 tercja XIX w.
podstawa prostokątna, z czarnego marblitu, na 4 kolistych, moletowanych nóżkach z brązu; obudowa w formie kanelowanej półkolumny, opasanej moletowanym pierścieniem z brązu złoconego; od frontu okryta wypukłym szkłem tarcza, pokryta białą emalią, z arabskim podziałem godzinowym i minutowym; obramienie z moletowanego brązu, z motywem perełki, sznura i plecionki; wskazówki ażurowe; z tyłu drzwiczki ażurowe z motywem kratki, osłaniające mechanizm z systemem bicia godzin i kwadransów; 2 czasze dzwonków - mosiężna i stalowa; na płycie bity numer: „7563”; w zwieńczeniu na owalnej podstawie opasanej moletowanym, brązowym pierścieniem - figura z białego biskwitu - siedząca postać kobieca w antykizowanej szacie, z kądzielą pod pachą, snująca nić; obok niej koszyk z przykrytym udrapowaną tkaniną motkiem;
marblit, biskwit, brąz złocony, mosiądz, stal, szkło; wys. 47 cm, szer. 20,8 cm, głęb. 15 cm.
Francja, 3 tercja XIX w.
6 500 zł