Lot No.: 830
Ikona - „Matka Boska Włodzimierska”
olej na desce, obraz 40 x 31,5 cm,
Rosja, XIX/XX w.
wizerunek typu Eleusa - „Umilenije”: piastowane na kolanach Marii Dzieciątko obejmuje Matkę za szyję i przytula policzek do Jej twarzy; nimby złote; tło błękitne; w górnej partii - napisy cyrylicą; u dołu malowidła biały pas z pisaną cyrylicą w 2 wersach modlitwą - inwokacją do Matki Boskiej; rama drewniana, głęboka, z wklęsłym profilem; zachowany z lewej strony ruchomy haczyk mosiężny wskazuje, że rama pierwotnie osłonięta była z wierzchu szkłem, tworząc skrzynkę kiotu;
olej na desce (3 deski zespolone 2 wklejonymi szpongami);
obraz 40 x 31,5 cm, rama 52 x 43,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.