Lot No.: 817
Brzytwa w firmowym etui
Niemcy, Solingen, firma Otto Busch (czynna od 1909),
lata 30/40. XX w.
ostrze stalowe, nierdzewne, z trawionym znakiem firmowym i napisem: „WORLDMASTER” ; na stalowym trzonku - dwustronny napis: „165 / WORLD MASTER / Rec.” i „OTTO BUSCH / SOLINGEN-WALD”; zamocowane na ośce ostrze po złożeniu kryje się pomiędzy dwiema zespolonymi płytkami uchwytu z tworzywa imitującego kość;
z jednej strony nałożony znak firmowy z metalowej folii - z globem i ludzką postacią siedzącą okrakiem na brzytwie; etui tekturowe, oklejone czerwonym papierem, ze złoconymi tłoczeniami i napisami: „World-Master / TRADE MARK” i: „Otto Busch /
Solingen-Wald”;
stal, masa plastyczna; dł. brzytwy złożonej 16 cm, po rozłożeniu 24,8 cm; etui - tektura, papier; 17 x 3 x 1,3 cm.
Niemcy, Solingen, firma Otto Busch (czynna od 1909), lata 30/40. XX w.