Lot No.: 737
Monstrancja późnobarokowa
srebro częściowo złocone cechowane, waga 589 g.
Europa Zachodnia 1 poł. XVIII w. i XIX w.
na owalnej stopie, wysklepionej ozdobionej ornamentem taśmowym i ceownikami tworzącymi rezerwy z rozetami kwiatowymi na tle puncowanym; trzon z gładkim nodusem; gloria z promieni wiązkowych, kolista puszka otoczona profilowaną ramką i wieńcem z obłoków dekorowanych zielonymi szkłami;
powyżej para główek anielskich, nad nimi baldachim, w zwieńczeniu Oko Opatrzności. Puszka przeszklona z półksiężycowym uchwytem na Hostię wspartym na uskrzydlonej główce anielskiej; gloria, trzon z nodusem, ramka wokół puszki złocone; niektóre elementy nieoryginalne;
srebro częściowo złocone cechowane (monogram złotnika CM w dwuliściu, znak nieczytelny), zielone szkła; wys. 39,8 cm, szer. 16,5 cm, głęb. 10 cm; waga 589 g.