Lot No.: 715
Rondelek z pokrywką
srebro próby 1 cechowane, waga 240 g.
Francja, 1798-1809
cylindryczny, gładki z zaznaczonym trójkątnym wylewem, z pokrywką (dobieraną) uskokowo wywyższoną, spłaszczoną zwieńczoną karczochem, obrzeżoną pasem stylizowanego ornamentu moletowanego; na korpusie inicjały AB; z rączką z drewna czernionego, toczonego, umieszczoną poziomo w tulejce srebrnej;
srebro próby 1 cechowane (cechy z kogutem i próbą 1, cecha gwarancyjna, znak złotnika J. A/ C w rombie, na nakrywce - znak złotnika litery hebrajskie i J. C/ C w rombie), drewno czernione, wnętrze złocone; wys. 12,5 cm, szer. 17,8 cm, głęb. 8,5 cm; waga 240 g.
Francja, 1798-1809