Lot No.: 632
Wazon czworoboczny, z pejzażami z architekturą
Chiny, dynastia Qing (1644-1911),
kopia wyrobu z okresu rządów cesarza
Yongzheng (1723-1736), XX w.
prostopadłościenny brzusiec o przekroju kwadratowym, z wydzieloną uskokiem kwadratową szyjką i stopką; na szafirowo- niebieskich ściankach bocznych barwne dalekowschodnie pejzaże nad wodą, z mostkami, skałami i architekturą ( pawilony ogrodowe, wieże, świątynie); stopka i szyjka wiśniowe, z ornamentem barwnym o motywach kwiatowych;
porcelana, farby emaliowe naszkliwne o złotym konturze malatur, złocenia; wys. 17,8 cm; podstawa 7 x 7 cm;
sygn. kobaltem wszkliwnie cztery ideogramy w kwadratowej podwójnej obwódce
Chiny, dynastia Qing (1644-1911), kopia wyrobu z okresu rządów cesarza Yongzheng (1723-1736), XX w.