Lot No.: 630
Wazonik czworoboczny ze znakiem Shou
Chiny, dynastia Qing (1644-1911)
- kopia wyrobu z XX w.
czworoboczny, o wybrzuszonych ściankach zbliżonych do kwadratu, wąskiej obręczowej kwadratowej szyjce i analogicznej podstawie; na ściankach kolisty motyw kasetonowej kratownicy obwiedzionej stylizowanymi gałązkami kwiatowymi i forma Shou (symbol długowieczności i zdrowia) pośrodku, otoczona czterema stylizowanymi znakami fu - nietoperzy (symbol szczęścia);
porcelana, farby naszkliwne - druk naszkliwny; 7,3 x 7,3 x 7,3 cm;
sygn. kobaltem szkliwnie: cztery ideogramy w podwójnej kwadratowej ramce
Chiny, dynastia Qing (1644-1911) - kopia wyrobu z XX w.