Lot No.: 627
Pojemnik na kawior
Niemcy, Berlin - Moabit , manufaktura porcelany
Friedricha A. Schumanna ?, 2 poł. XIX w.
beczułkowy, z płaską pokrywką z uchwytem, z dwoma reliefowymi potrójnymi obręczami wokół brzuśca, pomiędzy którymi brązowy szlak z wyrezerwowaną wicią kwiatów, kłosów(traw?) i liści; wokół brązowej pokrywki analogiczny ornament i biały napis czcionką gotycką : Kaviar;
złocone reliefowe obręcze krawędzie i uchwyt, złocenia mocno przetarte;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 11 cm, średn. ok. 8,5cm;
sygn. wyciskiem (słabo widoczna): orzeł z insygniami.
Niemcy, Berlin - Moabit , manufaktura porcelany Friedricha A. Schumanna ?, 2 poł. XIX w.