Serwis obiadowy Pompadour, z dekoracją gałązkami kwiatowymi
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal,
koniec lat 40. XX w.
dla 12 osób, składa się z 12 talerzy płytkich, 12 talerzy głębokich, 11 talerzy do przystawek, 12 talerzy deserowych, 2 salaterek okrągłych z ażurowymi uchwytami, 2 półmisków owalnych większych, 4 półmisków owalnych mniejszych, w dwu
wielkościach, sosjerki podłużnej z uszkiem i talerzową podstawą oraz dzbanka na wodę z szerokim wylewem; razem: 57 naczyń; naczynia o formach (modelu) Pompadour, z odcinkowym rocaillowym reliefem wokół falistych krawędzi kołnierzy oraz brzegów naczyń, zdobione symetrycznie motywem gałązek i rzutów barwnych kwiatów, o złoconych krawędziach i uchwytach; porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia;
talerze głębokie - wys. 4,5 cm, średn. 25,5 cm;
talerze płytkie - wys. 3 cm, średn. 25,6 cm;
talerze do przystawek - wys. 2,5 cm, średn. 21,5 cm;
talerzyki deserowe - wys. 1,8 cm, średn. 17,6 cm;
2 salaterki - wys. 6,5 cm, średn. 23 cm;
2 półmiski większe - 1) wys. 3,5 cm, 33 x 24 cm; 2) wys. 3,3 cm, 37,7 x 28,3 cm;
półmiski owalne mniejsze - wys. 2,6 cm, 24,7 x 18,2 cm (2 szt.), wys. 3,2 cm, 24,5 x 15 cm (2 szt.);
sosjerka - wys. 12,5 cm, 25 x 15,5 cm;
dzbanek - wys. 20,5 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: korona/Rosenthal/SELB - GERMANY/ POMPADOUR,
na kilku naczyniach sygnatura uzupełniona o napis: U. S. Zone, wyciski literowe na części naczyń, srebrem naszkl. znaki 1-, 2- i 3-cyfrowe.
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal, koniec lat 40. XX w.