Lot No.: 623
Para filiżanek z miniaturami pejzażowymi z architekturą
Francja, Paryż - wytwórnia nieustalona
(naśladownictwo Sévres?), 2 ćw. XIX w.
filiżanki kielichowe z rozchyloną krawędzią, z wydzieloną stopką i wysokim palmetowym uszkiem; spodki z obręczową podstawą. W prostokątnej, złoconej rezerwie na froncie filiżanek barwne miniatury pejzażowe z architekturą sakralną: 1) kościółek wiejski przy drodze, 2) kościół wiejski z przybudówką i wieżą.
Stopki, uszka, krawędzie naczyń i wnętrza filiżanek (do połowy) złocone; brzuśce filiżanek przy uszkach i krąg kołnierza spodków wiśniowe, z białymi wyrezerwowanymi lamówkami; przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia matowe i grawerowane;
filiżanki - wys. 10,4 cm (z uszkiem), średn. brzegu 7,2 cm;
spodki - wys. 2,8 cm, średn. 13,2 cm;
sygnowane (filiżanki i spodki): czerwienią naszkl.: M.Imp le / de Sévres/ podwójne podkreślenie z dwoma małymi przekreśleniami.
Francja, Paryż - wytwórnia nieustalona (naśladownictwo Sévres?), 2 ćw. XIX w.