Lot No.: 621
Dzbanek z pokrywką i półmisek z zielonym szlakiem roślinnym
Ćmielów, Fabryka Ceramiczna „Ćmielów”
Aleksandra ks. Druckiego-Lubeckiego (lata 1890-1920),
1 ćw. XX w.
dzbanek koniczny z krótkim dziobkiem i łamanym prosto uszkiem, wpuszczaną pokrywką; półmisek owalny. Wokół falistej krawędzi dzbanka i pokrywki oraz wokół kołnierza szlak zielonych pędów z baldaszkowym białym kwiatem i trójdzielnym
listkiem; przetarte złocenia krawędzi;
porcelana, druk barwny pomalowany ręcznie, biel wypukła (emaliowa), złocenia;
dzbanek - wys. 22 cm,
półmisek - wys. 5,5, 40,6 x 30,8 cm;
sygn. ceglastym drukiem: pod koroną 2-dzielną zamkniętą pionowo miecz z literami D. i L. z boków, niżej: ĆMIELÓW.
Ćmielów, Fabryka Ceramiczna „Ćmielów” Aleksandra ks. Druckiego-Lubeckiego (lata 1890-1920), 1 ćw. XX w.