Lot No.: 619
Talerz z przedstawieniem jeźdźca (Fryderyka II?)
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; średn. 21,5 cm;
Francja - Niederwiller?, 3 ćw. - kon. XVIII w.
talerz płytki o falistej, złoconej krawędzi, z zieloną mozaiką łuskową wokół kołnierza i wydzieloną barwnymi odcinkami liściastych rocaillów 4-płatkową rezerwą z umieszczonym pośrodku konnym portretem mężczyzny w czarnym surducie mundurowym, z szablą, w trikornie, dosiadającym białego konia; wokół miniatury barwne bukieciki i rzuty kwiatowe; niewielkie
uszkodzenie malatury i szkliwa przy siodle;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 3 cm, średn. 21,5 cm;
sygn. kob. podszkl. dwa odwrócone C pod wyzębioną 4- dzielną koroną
Przedstawienie jeźdźca przypomina charakterystyczną sylwetkę króla pruskiego Fryderyka II, sygnatura nawiązuje do znaku wytwórni w Ludwigsburgu (Wirtembergia).