Lot No.: 618
Filiżanka jasmin ze spodkiem, ze szlakami ornamentalnymi
porcelana, farby naszkliwne złocenia;
Francja, Paryż?, 1 tercja XIX w.
filiżanka kielichowa na stopce, z krawędzią wydzieloną uskokiem i lekko rozchyloną, z uszkiem osadzonym palmetka i palmetowym pióropuszem przy górnej krawędzi. Wokół czaszy filiżanki i koncentrycznie wokół lustra i kołnierza spodka - szlaki ornamentu złoconego (rozety, palmetki, motyw pełzanki) na białych i barwnych pasach; krawędzie, stopka, uszko, brzeg i wnętrze filiżanki do połowy - złocone; przetarte złocenia;
filiżanka - wys. 10,3 cm (z uszkiem), średn. stopki 5,5 cm,
spodek - wys. 3 cm, średn. 14cm; nie sygnowane.