Lot No.: 615
Brule parfum (kadzielniczka), z miniaturami a la Watteau
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
model z lat ok.1765-1770, realizacja XIX-wieczna
w formie 2-usznej owalnej wazki z pokrywką z otworami, osadzonej na 4 konsolowych - wolutowych nóżkach na czworobocznej podstawie, z umieszczonym pod wazką owalnym pojemniczkiem na oliwę. Wazka i pojemniczek zdobione barwnymi miniaturami ze scenkami parkowymi á la Watteau, umieszczonymi na przemian z polami wiśniowej mozaiki łuskowej oraz szlakami złoceń ornamentalnych; uchwyty, krawędzie, konsolowe nóżki i podstawa ze złoceniami; przetarcia złoceń; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 17,5 cm, podstawa 8 x 6,8 cm; sygn. kob. podszkl. berło, wycisk S
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), model z lat ok.1765-1770, realizacja XIX-wieczna
2 500 zł