Lot No.: 607
Cztery baraszkujące misie
Dania, Kopenhaga, królewska manufaktura porcelany
Royal Kopenhagen, modele: Knud Kyhn (1880 - 1969),
realizacje z 2 poł. XX w.
cztery figurki baraszkujących brunatnych niedźwiadków:
1) leżącego na plecach i gryzącego tylną łapkę,
2) leżącego na boku, z łapką w pyszczku,
3) siedzącego i obejmującego łapkami pyszczek,
4) siedzącego, z uniesioną do góry jedną łapką; porcelana, szkliwo brązowe matowe wysokich temperatur;
wymiary:
1) wys. 5,5 cm, dł. 8,5 cm;
2) wys. 5 cm, dł. 9,5 cm;
3) wys. 9 cm;
4) wys. 8 cm, dł. 9 cm;
sygnowane:
1) kobaltem: 21434 (numer modelu) i potrójny motyw fali, wyciski: K K, zielenią chromu druk: DENMARK/1;
2) kobaltem: 21432 (numer modelu) i potrójny motyw fali, wyciski: pionowa kreska z podwójną falą obok, zielenią chromu druk: DENMARK/1;
3) kobaltem: 21435 (numer modelu) i potrójny motyw fali, wyciski: pionowa kreska z podwójną falą obok, zielenią chromu druk: DENMARK/1, wokół krawędzi podstawy czernią odręcznie: 199a i nieczytelny napis;
4) kobaltem: 21433 (numer modelu) i potrójny motyw fali, wyciski: K K, zielenią chromu druk: DENMARK/6, na łapce ryte: e.
Dania, Kopenhaga, królewska manufaktura porcelany Royal Kopenhagen, modele: Knud Kyhn (1880 - 1969), realizacje z 2 poł. XX w.