Bronisław CHROMY (ur. 1925)
Lot No.: 503
Zestaw 3 medali
1/KANONIZACJA SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II
2/ ZA ZASŁUGI DLA ROZWOU PUBLIKACJI FILATELISTYCZNYCH
3/ UNIVERSITAS JAGIELLONICA CRACOVIENSIS
1/ kolisty; av.: pośrodku postać w sutannie, w pozie oranta ze wzniesionymi ramionami, nad głową otwór - tworzący aureolę; wzdłuż krawędzi napis: „KANONIZACJA SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II”; rv.: postać jw., wokoło napis: „WYSTAWA FILATELISTYCZNA KRAKÓW 2014”; sygn.: „B. CHROMY” / nr „74”; brąz odlew, patyna, średnica 10,8//11 cm, grubość 2 cm.
2/ kolisty, ażurowy; av.: pośrodku znaczek z ząbkowaną krawędzią i gołąbkiem pokoju w locie; w otoku napis: „ZA ZASŁUGI DLA ROZWOU PUBLIKACJI FILATELISTYCZNYCH”; rv.: pośrodku napis: „KRAKÓW”; w otoku „POLSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW”; na rancie sygn.: „B. CHROMY”; brąz, odlew, patyna, średnica 7,6 cm, grubość 1 cm; etui: tektura, czerwone kaliko, biały ryps, tkanina czerwona wzorzysta, 11 x 11 x 2,2 cm.
3/ kolisty, reliefowy; av.: kręgi układu słonecznego i napis: „UNIVERSITAS JAGIELLONICA CRACOVIENSIS”; rv.: kręgi jw.; pośrodku poziomy pas z wyobrażeniem stojącego tłumu postaci; na brzegu sygn.: „CHROMY”; brąz, odlew, srebrzenie galwaniczne; średnica 8,7 cm; grubość 0,6 cm; etui - tektura, pąsowa skóra, złocone tłoczenia introligatorskie, atłas, plusz; 13,5 x 13,5 x 2,8 cm.