Bruno LILJEFORS (1860-1939)
Lot No.: 169
Zasadzka, 1890
olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: Bruno Liljefors/ 90
olej, płótno; 50 x 65 cm;
Bruno Andreas Liljefors – szwedzki malarz, ceniony głównie ze względu na swoje efektowne obrazy przedstawiające zwierzęta, najczęściej lisy, dzikie ptactwo czy koty. Ukazywał je w ich naturalnym środowisku, często polujące lub wypoczywające. Poprzedzał to licznymi studiami i obserwacją natury, która go nieskończenie fascynowała.
Uznawany jest za jednego najważniejszych animalistów przełomu XIX i XX wieku.
Oferowany obraz „Zasadzka” pochodzi z najbardziej cenionego okresu twórczości artysty.
85 000 zł